Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jak začít s hrou

Fyzický popis - Je to podobné jako fyzický popis postavy do klasických DA Q. Klidně může být kratší, ale měl by obsahovat: Rasu, pohlaví, výšku, odhadovaný věk (věk, na který vypadá), barvu vlasů, očí, oblečení, viditelné zbraně a jiné viditelné znaky postavy. Velmi často stačí jen obrázek s případným komentářem, co je jinak.

Magický popis - Toto je položka, kterou nepošle hned na potkání. Jedná se o popis pro osoby, které vidí magii. Klidně se ptejte, co všechno mohou tazatelé vidět, jak moc "přesný" je jejich pohled. Hlavní, co se většinou pozná, je, jestli je postava schopná používat magii, jestli na sobě má nějaké trvalé magické následky(prokletí, dlouhodobé kouzlo), jestli je s něčím magicky propojená, jestli má nějakou zvláštní magickou rasu (upír, lykantrop, démoská či božská krev...). Když si nejste jistí, klidně si popovídejte.

Vstup - Většinou se vezme za kliku a ocitnete se ve výčepu. V tuto chvíli dejte popis postavy, pokud není již "notoricky známá" a ptejte se po popisu ostatních. Velká část stálých hráčů už většinou píše jen jméno postavy, která vstoupila. Není ostudou, když neznáte danou postavu. Prostě se ptejte.

Pozor! Teleportace ve výčepu je značně ztížena a prakticky vždy dopadne špatně pro teleportujícího se.

RP - Snažte se hrát, reagovat na ostatní spoluhráče... Rozhovory zaplňují největší část hry v Krčmě. Získávat tajemství a důvěru postav. Když se s vámi bude dobře hrát, užijete si i víc zábavy v zápletkách, které vymýšlejí okolní hráči...

Psaní - Držte se pravidel českého (slovenského) pravopisu a diakritiky. Je pochopitelné, že třeba na mobilu se takto píše hůř, ale na obyčejné klávesnici je lepší psát česky. Když budou příspěvky čitelné, budou si s vašimi postavami ostatní hráči raději hrát. S tím se také váže čitelnost příspěvků. Přímá řeč patří do uvozovek (Kdo neví, uvozovky jsou "toto je přímá řeč, tedy to, co postava říká", akce jsou pak normálním písmem. Myšlenky postavy kvůli zkrácení příspěvků nepíšeme.

Pokud postavy ve více jak 2 opustí výčep (jdou do kuchyně či před krčmu, používáme několik hvězdiček před příspěvkem. Kdyby to příliš rušilo hru, je dobré se přestěhovat třebas do Středu světa. Tyto "hvězdičky" jsou pro osoby v lokále většinou neviditelné. (A zas platí: Ptejte se!)